Wege

Wege

Dieta wegańska

Dlaczego wybrałam dietę roślinną

Jestem weganką, żoną weganina i mamą trójki wegańskich dzieci ?Chociaż muszę podkreślić, że w naszym wydaniu weganizm nie jest tak restrykcyjny jak według niektórych powinien być. Jest dla nas natomiast wielką przyjemnością. Jestem wielką zwolenniczką diet roślinnych, ale nie namawiam ani nie zmuszam nikogo do ich stosowania. Zarówno prywatnie, jak i w swoim gabinecie.

Dieta dla dzieci

Prawidłowe zbilansowanie diety najmłodszych potrafi być wyzwaniem. Chcecie być pewni, że Wasze dziecko dostaje wszystko czego jego młody organizm potrzebuje? Chętnie pomogę!

Dieta sportowa

Obawiasz się, że dieta roślinna przeszkodzi Ci zbudować wymarzoną sylwetkę, właściwie przygotować się do wymagających zawodów czy po prostu w pełni wykorzystać swój potencjał? Niepotrzebnie – razem na pewno dojdziemy do celu!

Moja historia

Jak to się stało że jestem wege

Dieta roślinna, bogata w warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, produkty zbożowe oraz orzechy, obfituje w witaminy, składniki mineralne, błonnik pokarmowy oraz wiele bioaktywnych związków o właściwościach prozdrowotnych. Jest różnorodna i smaczna. Należy jednak podkreślić, że stosując dietę wegańską (wegetariańską) w nieodpowiedni sposób, można doprowadzić do wystąpienia niedoborów pokarmowych. Bardzo ważne jest więc prawidłowe zbilansowanie diety roślinnej, które jest możliwe na każdym z etapów życia człowieka. Odpowiednie zaplanowanie diety w znaczącym stopniu przyczynia się nie tylko do uniknięcia niedoborów, ale także do czerpania korzyści zdrowotnych.

Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z weganizmem (wegetarianizmem) lub też już przeszedłeś na ten sposób żywienia, ale nie wiesz czy właściwie z niego korzystasz, konsultacja z dietetykiem to świetny pomysł!

Dzięki posiadaniu wegańskiej rodziny oraz szerokiej edukacji z zakresu diet roślinnych, wyspecjalizowałam się w bilansowaniu wegańskich (wegetariańskich) diet dla dzieci, kobiet ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią. No i oczywiście wege rodziców ?

Na bieżąco aktualizuję swoją wiedzę w tym zakresie, zapoznając się z bieżącymi publikacjami, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Szczególnie cenne są dla mnie moje prywatne doświadczenia. Wiem jakie wyzwania czekają rodziców oraz przyszłych rodziców, którzy stosują diety roślinne i tak samo chcą żywić swoje dzieci oraz potrafię im w tym pomóc. W mojej opinii weganizm nie może być bezkompromisowy, szczególnie stosowany u dzieci.

Z córką, która przez pierwsze 2 lata swojego życia była na diecie tradycyjnej (z wyłączeniem okresu karmienia piersią oczywiście), przerobiłam temat przejścia na weganizm. Z synami natomiast nie było to konieczne – są weganami całe swoje życie. Moja druga ciąża, z racji krótkiego doświadczenia w diecie wegańskiej, była niecodziennym połączeniem roślin i ryb, trzecia natomiast była całkowicie wegańska.

Z własnymi dziećmi przerobiłam już temat stosowania diety wegańskiej w placówkach oświatowych, poczucie odmienności dziecka na tle rówieśników, dezaprobatę najbliższej rodziny.

Mąż również przysparza mi pracy 🙂 Jest wielkim fanem diety wegańskiej i jednocześnie uwielbia amatorsko uprawiać sporty. Kiedyś były to głównie sporty wytrzymałościowe, teraz przerzucił się na siłowe – w każdym przypadku dieta roślinna sprawdziła się dobrze.

Wiem też jak radzić sobie w wyzwaniami, z jakimi mierzą się weganie – urlopy, organizacja urodzin dziecka, czy grill ze znajomymi, którzy wege nie są.

Och, wymieniać by można długo ?

Jeśli potrzebujesz wsparcia w stosowaniu diety roślinnej, chcesz być spokojna /spokojny , że prawidłowo ją bilansujesz, zapraszam do współpracy!